Zemin Ses Yalıtımı

Zemin Ses Yalıtımı
Zemin Ses Yalıtımı

Zemin ses yalıtımı, titreşimleri, konuşmaları, boşluktaki fiziksel hareketleri, sesleri ve benzeri tüm sesleri engellemek için yapılır. Genellikle duvara hatta tavana bile uygulanan bu uygulamanın son yılların en popüler uygulaması olduğunu söyleyebiliriz. Evlerinin veya iş yerlerinin sesinin zemin kata ulaşmasını istemeyenler, çevresel bozulmaları önlemek ve yüzde yüz mahremiyet yaratmak için çözümü zeminde ses yalıtım ile buluyor.

Yüksek topuklu ayakkabılarla yürümek veya evde bir çocuğu çalıştırmak bile merdivenlerden aşağı ses çıkarır. Tek aileli yapılarda sorun olmayan bu durum apartman, meydan ve ofis binaları gibi yapılarda ciddi sıkıntılar oluşturmaktadır. Gelişmiş çözümleri, teknolojileri ve yalıtım yöntemleri ile bu rahatsızlığı en şık şekilde ortadan kaldırırlar.

Zeminin Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Zemin ses yalıtımı yapılmadan önce mekan analizi yapılır. Kullanılacak ölçüler ve malzemeler belirlendikten sonra işe başlanır. İşlemde kauçuk levhalar, EPDM ses bariyer, ses yalıtımlı paspaslar, mantar kauçuk levhalar, ses geçirmez sünger levhalar ve PVC esaslı halılar gibi malzemeler kullanılmaktadır.

Bazı uygulamalarda zemin ses yalıtımı yapılırken hava boşluğu bırakılırken bazılarında bu alana ihtiyaç duyulmaz. Evde geçerli olmayan bu boşluk iş yerinde de uygulanabilir. Döşeme uygulamaya hazır hale geldikten sonra malzemeler özenle serilir ve adım adım yapıştırılır. Son aşama tamamlandığında evinizin veya iş yerinizin alt katında ses yalıtım özelliği olacaktır. Ses yalıtımlı zeminlere istenilen her türlü değişiklik ve dekorasyon çalışması yapılabilir.

Zeminler İçin Ses Yalıtım Fiyatları

Ses yalıtımda fiyatların tamamen malzemeye bağlı olduğunu söylemeliyiz. Mekanın büyüklüğü, izole edilecek alanın içeriği ve tabii ki kullanılacak malzeme miktarı da fiyatı doğrudan etkiler. Malzeme ve işçilikle birlikte net bir fiyat belirlenir. Zeminler için ses yalıtımı fiyatları hakkında özel fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçmelisiniz.

Mekanın özelliklerini görmeden, incelemesi yapılmadan fiyat söylemek yanlış bilgi olabilir. Bu nedenle lütfen bizimle iletişime geçin, evinizde veya iş yerinizde uygulamak istediğiniz ses yalıtımı hakkında size net bilgiler verelim. Fiyatlar konusunda endişelenmenize gerek yok, bütçenizi zorlamadan kaliteli zemin ses yalıtımı elde edebileceğinizden emin olun.