Server Odası Ses Yalıtımı

Server Odası Ses Yalıtımı
Server Odası Ses Yalıtımı

Server odası ses ve yalıtımı, odalardaki bilgisayarlar çalışırken dışarıdan gelen sesleri engellemek için kullanılır. Odalarda iletişim ve depolama gibi bileşenlerin bulunması nedeniyle ses yüksekliği oldukça yüksek olduğundan mevcut teknoloji ile rahatsız edici seslerin önüne geçilmektedir. Yalıtım ve ses yalıtımı için kullanılan akustik paneller rahatsız edici sesleri en iyi şekilde engeller, böylelikle kesintisiz çalışabilmesi sağlanır.

Ses Yalıtımı Neden Önemlidir?

Yedekli güç kaynağı sistemleri, yedekli iletişim bağlantıları, nem ve sıcaklık gibi çevresel değişkenlerin kontrolü ve çeşitli güvenlik cihazları gibi birçok katmanı içeren sunucu odaları, odanın merkezine yakın olduğunda çalışma hayatı durma noktasına gelir. Bu nedenle bu seslerin dışarı çıkmaması için akustik izolasyon yapılmaktadır.

Sunucu Odasının Ses Ve Yankı İzolasyonu İçin Hangi Malzemeler Kullanılmaktadır?

Sunucu kabinlerinin odalarında ses yalıtımının öneminden daha önce bahsetmiştik. Bu odalarda çeşitli akustik süngerler kullanılarak gürültü çıkışı engellenebilir. Ancak bunun öncesinde odada gerekli incelemeler yapılmalı ve hangi malzemelerin kullanılması gerektiği belirlenmelidir. Alev geciktirici sünger olarak müşterilerimizin istediği yerde gerekli incelemeleri yaparak işlemlere başlıyoruz. Kısa teslim süresi, uygun fiyatlar ve kolay ödeme seçeneklerinden yararlanarak umduğunuzdan fazlasını elde edebilirsiniz.

Sunucu Odası Ses Yalıtımı Nasıl Olmalıdır?

Sunucu odaları büyük veya küçük alanlara kurulur. Zaman zaman kapsamlı bir şekilde faaliyet gösteren firmalarda 15-20’den fazla makine bulunabilir. Bu makinelerin ürettiği yüksek frekanslı sesler çevreyi rahatsız etmek için yeterli olabilir. Sunucu odasını ses geçirmez hale getirerek tüm bu sorunların önüne geçmek ve işlerin sağlıklı bir şekilde yapılmasını sağlamak mümkün oldu. Yangın geciktirici sünger olarak müşterilerimize bu alanda hizmet vererek çevreye giden seslerin önüne geçmekteyiz.

Server odası ses yalıtımında 3 şeye dikkat etmeniz gerekiyor.

  1. Bu alanlarda hava akışı kritik öneme sahip olduğundan, ses yalıtımının hava akışını engellemesine izin vermeyin.
  2. Çözümünüzün bina ve yangın yönetmeliklerine uygun olduğundan emin olun.
  3. Ses yalıtımında frekanslar önemlidir. İzolasyonun doğru frekans aralıklarında yapıldığından emin olmalısınız.

Çözümler İçin Arayın

Bilgili ve deneyimli kadromuzla müşterilerimize sunduğumuz hizmetlerden yararlanmak ve akustik sünger fiyatlarından en iyi şekilde yararlanmak için iletişim numaramızı arayarak firmamıza ulaşabilirsiniz.