Ortak komşu duvar ses yalıtımı

ses-yalitimi-komsuortak-duvar-ses-izolasyonu-1

Ortak komşu duvarlarda ses yalıtımı nasıl yapılır, yaptırmak isteyen müşterilerimiz için önerilerimiz aşağıda anlatmaya çalışacağız. Öncelikle şikayete göre ses yalıtımı uygulamasını sıralandırmamız gerekecek. Şikayet derecesini belirlememiz için şikayetin oluştuğu saatler ve sesin özelliğine göre yalıtım uygulamaları değişmektedir.

Ses Yalıtım Hizmeti Sunduğumuz;
1000'lerce mutlu müşterimiz arasına katılın..

Genelde sık sık karşılaştığımız sorunlar arasında tv sesi konuşma sesi gibi durumların rahatsızlık verdiği yönünde..
Bu sorunların kaynağında müteahhit firmanın ara bölmelerde 9 luk veya 13 lük tuğla kullanımı neden olmaktadır.
Son zamanlarda artan şikayetler ve talepler doğrultusunda müteahhit veya yüklenici firmalar çift sıra tuğla arası 3-5 cm hava boşluğu ile birlikte ses izolasyon süngeri bondex recpan kullanılmakta veya Bims tuğla üzeri çift yönlü 20-50 mm arası bondex üzeri fileli alçı sıva yapılarak ses izolasyon önlemleri alınmaktadır.

Bizim bu makaleyi hazırlamaktaki nedenimiz mevcutta bitmiş faal dairelerde bu sorunun önüne nasıl geçebiliriz. Bir çok daire sakini bu sorundan şikayetçi bu şikayeti nasıl gidereceğiz, bilgi karmaşası yaşamakta, bir çok firma aranıyor ve her firma farklı farklı uygulama ve malzeme seçenekleri sunduğu için müşterilerinde kafası karışmakta ve firma seçimi konusunda zorlanmaktadırlar .

Biz Teknik Akustik olarak 10 yıllık akustik ve ses yalıtım alanında uzmanlığımızı’da kullanarak diyoruz’ki, Biz ürün satışı dışında aynı zamanda proje ve uygulama firması olarak 10 yıldır hizmet vermekteyiz ve bu alanda yüzlerce referansımız bulunmaktadır. Gücümüzü başarılı projelere imza atmakta ve referanslarımız’da buluyoruz. çünkü her zaman firma vizyonumuz memnuniyet odaklı olmuştur. Çünkü ses ve akustik yalıtımı uygulamaları diğer dekorasyon ve inşaat gruplarından çok farklıdır. Çünkü yaptığımız çalışmaların zemininde ve kaynağında ses yalıtımı ve akustik yalıtımının müşteri memnuniyetini sağlaması gelmektedir.

ses-yalitimi-neden-onemli

Ortak duvarlarda ses yalıtımı nasıl olmalı : (Faal dairelerde)


1-) (En çok önerilen uygulama:) YER KAYBI: (14 CM)
Mevcut duvar üzerine 3 katmanlı bariyerli bondex 33 MM + 50 lik Galvaniz C profil (Hava boşluğu) + İzolasyon bandı + 12MM Alçıpan + 3 MM Epdm ağır ses yalıtım bariyeri + 12MM Alçıpan kaplama+Akustik Mastik
Bu Uygulamanın yalıtım değeri
Mevcut seslerde : 45 Desibellik azalma sağlayacaktır.;

2-) (Orta seviye rahatsızlıklarda) YER KAYBI: (9 CM)
Mevcut duvar üzerine 3 katmanlı bariyerli bondex 33 MM + 12 MM Alçıpan + 3 MM Epdm ses yalıtım bariyeri + 12 MM Alçıpan kaplama + Akustik Mastik (Bu Uygulama profilsiz yapıştırma yöntemi ile yapılmaktadır)
Bu Uygulamanın yalıtım değeri
Mevcut seslerde : 30 desibellik azalma sağlayacaktır.

3-) (Üst Seviye rahatsızlıklarda ) Profesyonel YER KAYBI: (15 CM)
Mevcut duvar üzerine 3 katmanlı bariyerli bondex 33 MM + Akustik Takoz (Ağraf) + 75 lik Galvaniz C profil (Hava boşluğu) + İzolasyon bantı + 12 MM Alçıpan + 3 MM Epdm ağır ses yalıtım bariyeri + 12 MM Alçıpan kaplama + +Akustik Mastik
Bu Uygulamanın yalıtım değeri
Mevcut seslerde : 55 Desibellik azalma sağlayacaktır.;

Ortak Komşu Duvar Ses Yalıtımı