Kompresör Odası Ses Yalıtımı

Kompresör Odası Ses Yalıtımı
Kompresör Odası Ses Yalıtımı

Kompresör odası ses izolasyonu; Kompresörler yapıları ve çalışma tarzları itibariyle yüksek ve yoğun ses çıkaran makinelerdir. Kompresör odaları ses geçirmez değilse çok yüksek seslere maruz kalırsınız ve bu sizi ciddi şekilde rahatsız eder. Sağlıklı bir çalışma ortamı için ses yalıtımına sahip olabilir. Kompresör odasının ses geçirmez olması kompresör odasındaki gürültüyü azaltacak ve daha verimli bir çalışma ortamı sağlayacaktır.

Kullanılan Kompresör Odası Ses Yalıtım Malzemeleri

  • Bariyer süngerler
  • Ses yalıtım malzemeleri
  • Akustik Yapıştırıcı
  • Kompresör kabini

Kompresör Odasının Akustik Yalıtımını Nasıl Yapıyoruz?

Kompresör odalarınızda yangın bariyeri akustik sünger kullanabilirsiniz. Akustik bariyer süngerlerinin ses yutma performansı yüksektir. Ayrıca kompresör odalarında zeminin ses yalıtımı için kauçuk mantar levhalar ve kauçuk mantar yataklar, taş yünü, kauçuk esaslı paspaslar üzerinde kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için arayınız.

Kompresör Odasında Ses Yalıtımının Avantajları Nelerdir?

Pistonlu kompresörler çok ses çıkararak çalışırlar. Bunun nedeni pistonlu kompresörlerin her çalışması sırasında pistonların silindir içinde vuruşlar şeklinde hareket etmesidir. Kompresörlerdeki titreşimden dolayı kompresörden gelen sesler hava filtresinin çektiği havanın sesleriyle birleştiğinde gürültü kirliliği oluşur. Bu nedenle kompresör sektöründeki işletmelerin üretim hatlarına akustik izolasyona uygun ürünler tedarik etmektedirler.

Vidalı kompresörler, pistonlu kompresörlerden daha sessizdir. Bunun nedeni pistonlu kompresörlerin çalışması sırasında pistonların silindir içinde çarpıcı bir şekilde hareket etmesidir.

Ayrıca titreşim nedeniyle kompresörün çeşitli noktalarından gelen sesler, hava filtresinden emilen havanın ürettiği ses bir bütün oluşturur.

Kompresör odasını ses yalıtım ürünleri ile kaplayabilirsiniz. Ancak bu süngerlerin yanıcı olmamasına dikkat edin.

Vidalı kompresörler fabrikada sünger içerir. Ancak bahsettiğimiz kompresör odasına yerleştirmenizi tavsiye ederiz.

Kompresör Odalarında Kullanılan Ses Yalıtım Malzemeleri

Akustik süngerleri sadece ses yalıtım malzemeleri ve ürün çözümleri olarak düşünmeyin, bunların dışında zeminin ses yalıtımı için akustik kumaş paneller, kauçuk mantar levhalar ve kauçuk mantar şilteler, kauçuk esaslı kayalar için ses yalıtımı yapılır. Rahatsız edilmemek ve daha sağlıklı bir çalışma ortamı sağlamak için ses yalıtımı öneriyoruz. Ses yalıtımı yapıldığında ortamdaki ses azalacaktır ve baş ağrısına neden olan rahatsız edici sesler ortadan kalkacaktır.