Kazan Dairesi Ses Yalıtımı

Kazan Dairesi Ses Yalıtımı
Kazan Dairesi Ses Yalıtımı

Kazan dairesi ses yalıtımı uygulamasında sesin yoğunluğuna göre telefonla çözüm sağlanamıyorsa firmamız bünyesindeki mühendislerimiz tarafından gözden geçirilmesini tavsiye ederiz. Kazan uygun ise, kazan gürültüsünü durdurmanın tek yolu çevrede bir muhafaza oluşturarak gürültüyü engellemektir. Bunun yerine dairenin içini de yalıtabilirsiniz.

Kazan Dairesi Ses Yalıtımı Neden Yapılır?

Akustik izolasyon, kazan dairesinden gelen titreşimlerin bulunduğu binaya ulaşmaması için yapılmalıdır. Konfor tesisatlarında kazan dairesinde, makine dairesinde (bodrum, arka kat, çatı katı vb.) akustik izolasyon önlemleri önem kazanmaktadır. Cihaz seçimi yapılırken gürültüsü az cihazlar tercih edilmelidir (kaliteli marka, düşük devirli motor, gaz yakıtlı atmosferik brülör vb.)

Kazan Dairesi Ses Yalıtımında Hangi Malzemeler Kullanılır?

Kazan dairelerinin ses yalıtımı için yüksek performanslı akustik yalıtım malzemelerimiz ve izolatörlerimiz mevcuttur. EPDM akustik bariyer süngerleri, yangın geciktirici akustik süngerler, akustik bariyer süngeri, sünger tepsi, bariyerli sünger tepsi gibi birçok ses yalıtım ürününü sizler için önerebiliriz. Ürünlerimizin tamamı ISO 9001 kalite standartlarında üretilmektedir. Kazan daireleri için ses yalıtımı sağlamak için sunabileceğimiz çok sayıda seçenekli ürün bulunmaktadır. Bu ürünleri uyguladığınız yerde %60 ve %100’e varan ses yalıtımı sağlayabilir.

Kazan Dairesi Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Kazan dairesi, makine dairesi (bodrum, arka kat, çatı katı vb.) gibi hacimlerde konfor tesisatlarında ses ve titreşim ile ilgili önlemler önemlidir.

a- Cihaz seçimi yapılırken gürültü seviyesi az cihazlar tercih edilmelidir (kaliteli marka, düşük devirli motor, akaryakıt gazında atmosferik brülör vb.)

b- Sesin binaya gitmemesi için bazı önlemler alınmalıdır (cihazların yerleştirileceği yeri seçin, duvarlarda kalın ve sağlam malzeme kullanın, akustik tavan yapın, çift cidarlı sac kapı kullanın vb. )

c-Akustik önlemler alınmalıdır. Pompa ve cihazların altına vibrasyon damperleri eklenmelidir. Kayış vb. malzeme kesinlikle kullanılmamalıdır. Klimaların çıkışına susturucu veya ses yalıtımı uygulanmalıdır.

Uzman ekibimizle keşif yaptıktan sonra yalıtım için en uygun malzemelerin seçilmesi ve uygulanması gürültü kirliliğini tamamen ortadan kaldıracaktır. Bu sayede rahatsız edici seslerden ve yüksek seslerden uzak sessiz ve huzurlu bir ortamda hem apartman sakinleri için hem de farklı uygulama alanlarında çalışanlar için büyük bir rahatlık olacaktır.