Hidrafor Odası Ses Yalıtımı

Hidrafor Odası Ses Yalıtımı
Hidrafor Odası Ses Yalıtımı

Hidrafor odası ses yalıtımı hidrofor cihazları çalıştırıldığında ortama rahatsızlık hissi verir. Hidrofor, binalarda, apartmanlarda, villalarda, çiftliklerde ve yüksek yapılarda tanklardaki su basıncını ve basınçlı su ihtiyacını karşılamak için kullanılmaktadır.

Hidrofor Ses Yalıtımı Neden Yapılır?

Hidrofor çok ses çıkarıyor! Bu tür şikayetlere çözüm bulmak için buradayız. Teknolojinin sağladığı konforun yanı sıra, oluşan gürültü kirliliği gibi sorunların üstesinden gelerek konforlu ve konforlu bir yaşam sürmeniz için gelişmeye ve çalışmaya devam ediyoruz. Yükseltici odasından, düz yükselticiden veya dış mekandan gelen sesler can sıkıcı olabilir. Günlük yaşamınızda ve iş yaşamınızda negatif gürültüye maruz kalmamanız için kabin takviyesinin akustik izolasyonunu uyguluyoruz.

Hidroforik Ses Yalıtımında Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Su takviyesi ses yalıtımı yapmak için yüksek performanslı ses yalıtımı ve yalıtım malzemelerimiz bulunmaktadır. Akustik bariyer süngerleri, yangın geciktirici akustik süngerler, akustik bariyer süngeri, sünger tepsi, bariyerli sünger tepsi gibi birçok ses yalıtım ürününü sizler için önerebiliriz. Açık alanlarda kullanılan hidroforlar için özel akustik kabin imalatımızda mevcuttur. Hidrofor ses yalıtım kabini sayesinde hidrofordan gelen ses şikayetlerini ortadan kaldıracaksınız.

Hidrofor Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Hidroforik ses yalıtımı için kabin yapılabilir. Bunun için hidrofor boyutunda özel bir kabin üretiyoruz. Kabin içerisinde ses yutucu izolasyon malzemeleri ve süngerler kullanılmaktadır. Uygulama için Rapid 800 sünger yapıştırıcı gereklidir. Donatı odasının akustik yalıtımı, sesin geçtiği noktalarda ses kesme gücü yüksek malzemeler kullanılarak yapılmaktadır. Örneğin; Yüksek yoğunluklu ve kalın bir sünger yapışır. Ek stabilite için astar saplamaları da kullanılabilir. Daha sonra EPDM akustik bariyer uygulanır ve son kat olarak yangın geciktirici akustik sünger yapıştırılır. Herhangi bir alevle temasında alevi iletmeyen malzemelerdir.

Çevre Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Ortamın güvenliğini ve cihazın performansını düşürmeden ses yalıtımının en üst düzeyde sağlanması önemlidir. Ses yalıtımı uygulamaları sonucunda daha sağlıklı bir ortam sağlanabilir.

Gürültü ile mücadelenin en etkili yolu olan gürültü kontrolü, gürültünün insanlar üzerindeki zararlı etkilerini azaltmak için alınması gereken önlemleri içermektedir. Gürültüye karşı etkin bir çözüm sunan akustik yalıtım uygulamaları, sesin alana getirdiği sorunları ortadan kaldırır.

Uygulamadan önce, dolaplarda yanıcı olmayan ürünlerin kullanılmasından dolayı makinelerin çalışma performansının etkilenmemesine özen gösterilmelidir. Ses yalıtımı ciddi bir iştir, uzman ekibimiz sizlerin hizmetindedir.