Fabrikalarda Ses Yalıtımı

Fabrikalarda Ses Yalıtımı
Fabrikalarda Ses Yalıtımı

Fabrikalarda ses yalıtımı fabrika içinde ve çevresinde yaşayanların fabrika gürültüsünden etkilenmemeleri için ses yalıtımlı duvar, zemin ve tavanları desteklemeleri gerekmektedir. Fabrika olduğu için görüntü kirliliği oluşturmamaya özen göstermek de elbette sahiplerinin görevidir. Firmamız yıllardır müşterilerimize hizmet vermekte ve çalışma alanlarındaki rahatsız edici gürültüleri ortadan kaldırmak için destek vermekteyiz. Fabrika ses yalıtım hizmetlerinde beklentilerinizin ötesine geçmek için bizi aramanız yeterli.

Fabrika Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Öncelikle çalışma alanları ve ofis alanları belirlenir ve malzeme seçimi yapılır. Bundan sonra uygulama aşaması başlar. Fabrika ses yalıtımı için kullanılacak akustik panellerin öncelikle gürültü önleyici özelliklere sahip olması gerekir, bu aşamada karar verildiğinde geriye sadece fabrika alanının büyüklüğüne göre hesaplanan pratikte kullanılacak yöntem kalıyor. Fabrika ses yalıtımı tecrübesi olan uzman ekibimiz, gerekli incelemeleri yaptıktan sonra adresinize gelir ve çözüm odaklı çalışmalara başlar.

Fabrika Ses Yalıtımı Nasıl Olmalıdır?

Küçük fabrikalarda ses seviyesi maksimum 70, büyük fabrikalarda 80 olmalıdır. Çok gürültülü bir fabrikada çelik perçinleme işlemi 5 santimetrede 100 db’ye ulaşabilmektedir. Susturucusuz yapılan bir yol kazısının ses basınç seviyesi 7 metre mesafede 90 db’dir. Çalar saat zili 80, saatte 50 kilometre hız kabinde 70 db, normal konuşmada 50 db ve oturma odasında 40 db. Bütün bunlar gürültü kirliliğinin en önemli unsurlarını oluşturmaktadır.

Gürültünün kaynağında ortadan kaldırılması mümkün olmadığında çevreye yayılmasını önlemek için gerekli tedbirlerin alınması gerekmektedir.

Fabrika Ses Yalıtımı Yapılmadığı Takdirde Oluşacak Sorunlar

Firmamız ile fabrikalarda, ofislerde sessiz çalışma ortamlarında çalışanlara sağlık getirmek mümkündür. Bu ürünler ısı yalıtımının yanı sıra ses ve titreşim yalıtımı da sağlamaktadır. Bu sayede gürültü sönümleme sağlar, iletimini engeller ve hacmin akustiğine önemli katkı sağlar. Bina genelinde ve dairelerde uygulanan yalıtımın sağladığı sessizlik, istenilen konfor ortamını sağlar. Yüksek anlaşılırlığa sahip akustik olarak konforlu iç mekanlar elde edilir.

Sorunlarınıza Çözüm Bulunması İçin Bizi Arayın!

Hizmet kalitesini sürekli olarak daha üst seviyelere taşımak adına yeni çalışmalar yürüttüğümüz Firmamızdaki uzman ekibimiz ile sizlere en iyi çözümleri sunmaya devam ediyoruz. Daha fazla detay ve talep için iletişim numaramızı arayabilirsiniz.