Duvar Ses Yalıtımı

Duvar Ses Yalıtımı
Duvar Ses Yalıtımı

Duvar ses yalıtımı akustik izolasyon, ses geçişlerini önlemek için yapılan uygulamalardır. Gürültü şikayetinize ürün ve çözüm sağlayacak projeler ile uygulamalarınızı yaptırabilirsiniz.

Komşu duvarlardan gelen sesler ciddi duvar ses yalıtımı sorunlarına neden olabilir. Ses sorunlarına karşı ses yalıtımı uygulamaları ile daha huzurlu bir ev ortamı sağlanabilir. Yukarıdan veya yandan gelen ses sorunlarına karşı önlem sağlık açısından gerekli bir iştir. Evde veya ofiste akustik bir düzenleme sağlanarak istenilen ses kesintisi sağlanabilir. Gürültü kirliliğinin etkisi sağlık ve psikoloji açısından rahatsız edici sorunlara neden olabilir.

Komşu duvarlardan gelen sesler ortamda gürültü kirliliği yaratır. Bu sorun da duvar ses yalıtımı sistemiyle tamamen ortadan kalkar. Evde veya ofiste akustik düzenlemeler yapılarak yeterli ses kesintisi sağlanabilir. Birinci sınıf ürünlerden yapılan ses yalıtım malzemeleri ile ses yalıtımına sahip olabilirsiniz.

Akustik Ses Yalıtımı

Yaptığımız uygulamalar sadece gürültüden kaçınmak için değildir. Sizin ve başkalarının gözünü çekecek ses yalıtım malzemeleri duvarlara, tavanlara, zeminlere ve çevreye monte edilerek elde edilebilir. Duvar ses yalıtımı malzemelerimiz ile stüdyo, müzik odası, sinema salonu, alışveriş merkezi gibi müzik ortamlarının yanı sıra sosyal mekanlarda ve hatta ofisler, çağrı merkezleri, konferans salonları gibi kurumsal mekanlarda akustik akustik izolasyon uygulamak mümkündür.

Ses Yalıtım Malzemeleri

Çok çeşitli ses yalıtım malzemelerine sahip olmamızın nedeni, istenilen ses frekansına ve görselliğe uygun malzemelerin kullanılmasıdır. Sünger levha, EPDM ses bariyeri, güçlendirilmiş bariyerli bondex sünger, alev geciktirici akustik bariyer sünger ve ses izolasyon bariyerli melamin sünger kullanılarak yüksek düzeyde ses azaltımı sağlanmaktadır. Ses yalıtımı uygulamasında hava boşluğu bırakılarak en verimli sonuç alınır.

Zeminde darbe ve titreşim sesleri üretmek için mantar kauçuk levha, kauçuk şilte, kauçuk esaslı akustik mat ve karo mat kullanılmaktadır. Ses yalıtımı için akustik sünger (labirent, özel, yumurta, piramit, vicoustic flexi sünger, basotect melamin sünger, rulo düz, bas küp, basstrap, zikzak sünger, kesik piramidal sünger), akustik panel kaplama malzemeleri (kumaş kaplı paneller, masa ayırıcı), bölme duvar, bölme, asma tavan paneli, yüzer tavan panelleri, acrux led panel) ses geçirmez cam, akustik kabin, ses geçirmez ses geçirmez kapı tercih edilmektedir. Ses kaynağında yapılan ses yalıtımı çalışması ile sessiz bir ortam elde etmek için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.