Dublaj Kayıt Odası Ses Yalıtımı

Dublaj Kayıt Odası Ses Yalıtımı
Dublaj Kayıt Odası Ses Yalıtımı

Dublaj kayıt odası ses yalıtımı kurgu odası olarak adlandırılır. Dublaj odasında iki önemli unsur ses yalıtımı ve akustiktir. Dolaylı seslerin dublaja girmemesi için tek yönlü mikrofon kullanılması tercih edilir ve bunun için odanın seslendirme kayıt odasının ses yalıtımı önemlidir. Dublaj odasında akustik olmamalıdır. Daha iyi ses kayıt kalitesi için kuru ortamlar tercih edilir.

Dublaj Kayıt Odası Ses Yalıtım Malzemeleri

Çift kişilik kabinler ses kaydı için kullanılan ses geçirmez kabinlerdir. Bu kabinler sayesinde içerideki ses çıkmasa da dışarıdan gelen sesler içeri girmez. İçerisindeki akustik malzemelerle birlikte yankı, uğultu ve çınlama olmadan akustik bir ortam oluşturur. Dublaj, dublaj, ses kaydı gibi birçok görevde kullanılmaktadır. Ses geçirmez dolaplar inanılmaz derecede hızlıdır ve yapımı kolaydır. Kolayca demonte edilebilir ve değiştirilebilir, ses yalıtımından ödün vermeden ihtiyacınız olan esnekliği sağlar. Dolaplar kendi kendine kurulacak şekilde tasarlanmıştır, ancak isteğe bağlı olacak şekilde kurulum hizmeti de sunabiliriz.

Dublaj Odası Ses Yalıtımı

Dublaj kayıt odası ses yalıtımına kurgu odası denir. Dublaj odasında iki önemli unsur ses yalıtımı ve akustiktir. Dolaylı seslerin iki katına çıkmaması için tek yönlü mikrofon kullanılması tercih edilir ve bunun için odanın akustik izolasyonu önemlidir. Dublaj odasında akustik olmamalıdır. Daha iyi ses kayıt kalitesi için kuru ortamlar tercih sebebidir. Sesin emildiği alanlar kuru olarak adlandırılır. Dublaj odasında bulunan mikrofonun hoparlör kutusunda olmamasına dikkat edilmelidir.

Dublaj Ses Kayıt Odası Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Uygulamalar yapmak ve uzun süreli uygulama kalıcılığı sağlamak için en kaliteli, sağlığa zararlı olmayan sıvı katı sünger veya sprey yapıştırıcı kullanılmalıdır. Bu ürünle herhangi bir malzemeyi yapıştırabilirsiniz. 3 ve 15 kg’lık bidonlarda mevcuttur. Bölge için yeterince alabilirsiniz. İlgili bir ses yalıtım tasarımcısı olarak, uzun yıllardır özel deneyime sahip olduğumuz dublaj ve dublaj stüdyolarına özellikle önemli bir yer veriyoruz. Bir radyo dublaj stüdyosu veya video dublaj stüdyosu tasarlamak, yankıları ortadan kaldırdığımız ve yüksek kaliteli dublaj için uygun kuru akustik oluşturduğumuz anlamına gelir.