Atış Poligonu Ses Yalıtımı

Atış Poligonu Ses Yalıtımı
Atış Poligonu Ses Yalıtımı

Atış poligonu ses yalıtımı bir atış poligonunda bir atış poligonunu ses geçirmez hale getirmek için tasarım işlevidir. Kapalı atış poligonu veya açık atış poligonu olup olmadığı ve kimleri gürültüden korumaya çalıştığımız çok önemlidir.

Kapalı Atış Poligonunun Akustik Yalıtımı

Silah menzili kapalıyken başlayalım. Bunlar genellikle, nişancının diğer uçtaki bir hedefe ateş ettiği uzun tünellerdir. İlk olarak, kapalı atış poligonunu ses geçirmez hale getirmeye yönelik herhangi bir girişimin, işitme koruması ihtiyacını değiştirmeyeceği belirtilmelidir. İç mekanlarda çekim yaparken daima işitme koruması kullanın.

Akustik Sünger

Akustik köpük paneller, bir kapalı atış poligonunda aşırı gürültü seviyelerini engellemek için en popüler seçimdir. Bu paneller tipik olarak 3” kalınlığında, farklı renklerde, A sınıfı yangın sınıfında olup, farklı ebatlarda panel kesitlerinde ürün gamına sevk edilmektedir. Panelleri tünel boşluğu ve tavan boyunca arka ve yan duvarlara tutturun. Bölgeye kötü muamele yapmadığınızdan emin olmak için panel uygulamasını alanın her iki tarafından en az 1/3 oranında aşağı doğru hareket ettirin. Bu ses panelleri, bir silah patlamasının etkisini yakalamak ve dönüştürmek ve odada bahane olarak desibel seviyesini düşürmek ve yankılanmayı önlemek için kullanılır.

Kütle Yüklü Vinil

Yoğunluk, kütle yüklü ince vinil şeklinde veya kapitone battaniyenin ortasında vinil astarlı bir ses bariyeri battaniye sistemine yükseltme olarak kurulabilir. Her iki durumda da, bu operasyonların yoğunluğu, doğru bir şekilde ayarlanırsa, bitişik alanı kapalı bir silah aralığında korumak için birleşecektir. Dökme yük vinil, bitmiş yüzeyin arkasına katmanlanan ve kanal sistemi ve kontrplak tabakası ile birlikte mevcut yüzeylere kolayca eklenebilen ince, yoğun bir kauçuktur. Ses bariyerli battaniye sistemi, ses sızıntısını önlemek ve gürültüyü oda içinde tutmak için perdeleri tabancanın menzili içindeki mevcut duvar veya tavan yüzeylerine aynı hizada monte etmenizi sağlayan bir yükseltmedir.

Açık Atış Poligonunun Akustik Yalıtımı

Dış gürültü kontrol bariyerleri, komşunun menzilini ayıran mülkün kenarını kapatmak için hedeflenebilir, bu maliyet engelleyici olabilir veya aynı battaniyeler 3 taraflı bir telefon kulübesi gibi gürültü kaynağına daha yakın asmak için kesilebilir.